11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół

W dniu 23 listopada 2017r. w Zespole Szkół w Myszyńcu odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrołęckiego za rok 2016/2017. Imprezę zorganizował Szkolny Związek Sportowy, który koordynuje współzawodnictwo szkół.

W generalnej punktacji drużynowej indywidualnych biegów przełajowych dziewcząt znaczny  sukces sportowy odnotowała Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach – była trzecia w punktacji drużynowej indywidualnych biegów przełajowych dziewcząt i piąte w tej samej klasyfikacji chłopców

Ponadto Zarząd Powiatu w Ostrołęce przyznał wyróżnienia i nagrody okolicznościowe Starosty Ostrołęckiego w ramach podsumowania współzawodnictwa sportowego na terenie powiatu ostrołęckiego dla wyróżniających się zawodników, trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz szkół.  I tak wyróżnione przez Starostę szkoły:

  • w kategorii szkół podstawowych, to:

I msc. SP w Olszewie-Borkach,

II msc.- SP w Kadzidle,

III msc. SP w Myszyńcu,

IV msc - SP w Chudku,

V msc - SP w Goworowie,

VI msc - SP w Krysiakach.

  • w kategorii szkół gimnazjalnych:

I  msc. Gimnazjum w Myszyńcu,

II msc. Gimnazjum. w Kadzidle,

III msc. - Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach,

IV msc - Gimnazjum w Czerwinie,

V msc. Gimnazjum w Rzekuniu,

VI msc. Gimnazjum w Goworowie.

Wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się (najwyższy szczebel rywalizacji - finał Mazowsza): - indywidualnie: Katarzyna Butler z gimn. w Myszyńcu, pierwsze miejsce w indywidualnym biegu przełajowym na 1000 m, 2 msc. w biegu na 400 m; Aleksandra Szczęsna z gimn. w Olszewie-Borkach, 1. msc. w skoku w dal; Izabella Stefańska z gimn. w Myszyńcu, 1 msc. w biegu na 300 m; Kinga Załęska z SP w Olszewie -Borkach, 2 msc. w indywidualnym biegu przełajowym na 800 m; Fabian Czajkowski z gimn. w Myszyńcu,
1 msc. w biegu na 400 m.

Starosta wyróżnił i nagrodził  między innymi nauczycieli wychowania fizycznego z terenu gminy Olszewo- Borki. Są to: Lidia Janczewska i Michał Tyszka. 

Gmina Olszewo- Borki w zajęła III miejsce we współzawodnictwie Gmin Powiatu Ostrołęckiego w sporcie szkolnym w 2016/2017.

Galeria zdjęć

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!