11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Narodowe Czytanie

Serdecznie zapraszamy Państwa 3 września 2016 r. na godzinę 12.00 do Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach na piątą edycję NARODOWEGO CZYTANIA. W tym roku będziemy wspólnie czytać i słuchać „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

 

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. Odbywa się zawsze w pierwszą sobotę września i stanowi doskonałą okazję, by przypomnieć największe dzieła polskiej literatury, na nowo odkryć ich wyjątkowy charakter i aktualność. Nasze spotkania to nie tylko kontakt z pięknem polszczyzny oraz ideami, które na przestrzeni wieków kształtowały naszą tożsamość, ale również możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie miłośników słowa pisanego. Takie inicjatywy sprzyjają wzmocnieniu wspólnotowości, łączą nas jako naród i społeczność lokalną. Spodziewamy się wielu zacnych gości z terenu naszej gminy.

Mając powyższe na uwadze zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tej imprezie, również w charakterze lektora. W celu omówienia zakresu współpracy, prosimy o kontakt z Panią Elżbietą Nakielską tel. 29 761 32 22. Zachęcamy do przynoszenia własnych egzemplarzy książek z utworami Henryka Sienkiewicza. Na każdej z nich zostanie złożony pamiątkowy stempel, związany z tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!