11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Prawie 20 tysięcy dzieci wie jak zdrowo jeść

Rok szkolny już za nami, właśnie rozpoczęły się wakacje. Niemalże 20 tys. uczniów, z klas 0-III szkół podstawowych, którzy na początku roku szkolnego zgłosili się do projektu Fundacji BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem” udało się na zasłużony odpoczynek.

 

Jak co roku, tak i w VI edycji całorocznego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem” rywalizacja była wyrównana i stała na wysokim poziomie. W tym roku Fundacji BOŚ udało się nagrodzić ponad 700 uczniów i ich nauczycieli, którzy najlepiej zgłębili tajniki zdrowego stylu życia.

Już we wrześniu nagrody powędrują do 26 szkół z całej Polski, których uczniowie i nauczyciele okazali się najlepsi w poszczególnych etapach projektu oraz w całorocznej klasyfikacji GRAND PRIX.

Zespół „Śliweczki” ze Szkoły Podstawowej w Przystani znalazł się wśród najlepszych zespołów z województwa mazowieckiego, jak i całej Polski. W kategorii klas 0-I zdobył 2 miejsce w klasyfikacji GRAND PRIX za całoroczną pracę w projekcie.

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” od ponad 6 lat wspomaga zarówno rodziców, jak i jednostki oświatowe w promowaniu zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Łącznie we wszystkich edycjach projektu wzięło udział 100 tysięcy uczniów. Jest on adresowany do dzieci z klas 0-III szkół podstawowych i idealnie wpisuje się rytm roku szkolnego. Przebiega w trzech etapach: jesiennym, zimowym i wiosennym. Zespoły uczniów z klas 0-III szkół podstawowych pod opieką nauczyciela biorą udział w międzyszkolnej rywalizacji o cenne nagrody rzeczowe. Dzieci uczestniczą w zajęciach lekcyjnych, a zdobytą wiedzę wykorzystują do wykonania konkursowych zadań – opowiada Maria Jakubowska, koordynator konkursu. – Tworzą między innymi przepisy na zdrowe słodycze, projektują owocowe stroje, organizują przedstawienia dla innych uczniów szkoły. Często angażują do pomocy nie tylko nauczycieli i rodziców, ale także całe lokalne społeczności.

We wrześniu 2016 roku rusza kolejna, VII już, edycja projektu. Zapraszamy do udziału!

www.zdrowojem.fundacjabos.pl

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!