11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Wakacje Juniora i Seniora

W Przedszkolu Samorządowym w Olszewie-Borkach, w m-cu lipcu br. (każda środa i piątek od 9:00) prowadzone są zajęcia kreatywne w ramach inicjatywy lokalnej “Wakacje Juniora i Seniora”. Uczestnicy mają już za sobą kilka spotkań:

LABORATORIUM MIKSTURA- KOLORY w ramach których wykonano dwa eksperymenty z wykorzystaniem różnych cieczy i kolorów:

a) „Biało – czarne a jakie fajne”  - czyli uciekający pieprz, to prosty eksperyment robiący na dzieciach ogromne wrażenie. Okazuje się, że pieprz rozproszony na talerzu z wodą potrafi przemieszczać się z błyskawiczną prędkością pod wpływem palca zamoczonego w płynie do mycia naczyń.

b) „ Tornado w talerzu mleka” – talerz z mlekiem i barwniki spożywcze oraz tajemniczy produkt, który powoduje, że na talerzu z mlekiem dzieją się rzeczy niezwykłe, robiące ogromne wrażenie na dzieciach.

Galeria zdjęć

Odbyło się również spotkanie czytelnicze w GBP podczas którego uczestnicy wykonali “Ilustrację do książki”.

LABORATORIUM MIKSUTRA – WULKAN  każdy uczestnik na początku stworzył własny wulkan z różnych materiałów plastycznych, a następnie obserwacja eksperymentu chemicznego i samodzielne wykonanie. Wybuchający wulkan, kolorowa lawa i mnóstwo piany dostarczają dzieciom mnóstwo emocji i świetnej zabawy.

{youtube}BpbwKe9Y5v4{/youtube}

Serdecznie zapraszamy do udziału w  kolejnych zajęciach, szczegółowy harmonogram zajęć na naszej stronie internetowej

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!