11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

III LeŚny BieG

W niedzielę 20 marca w Przystani (gm. Olszewo-Borki) odbył się III LeŚny BieG organizowany przez Klub Kolarski 24h, Nadleśnictwo Ostrołęka przy współorganizacji Gminy Olszewo-Borki. Na starcie zjawiły się tłumy zawodniczek i  zawodników, rywalizowali oni na dwóch dystansach biegowych oraz w formule nordic walking.


Na dystansie pięciu kilometrów odbywała się rywalizacja o puchar Prezesa KK24h Marka Karczewskiego. Najlepszy okazał się 19-letni Mateusz Grabowski z Nowej Wsi (ZSZ nr2), osiągając czas 00:18:23. Ze stratą dwunastu sekund do zwycięzcy finiszował Marcin Ambroziak z Rynu, a trzeci był Kamil Onisk z Mińska Mazowieckiego z czasem 00:20:16. W biegu wzięło udział 39 osób w tym 13-tu leśników i jedna leśniczka.

Dwukrotnie dłuższą trasę najszybciej pokonał Damian Świerdzewski z Dzbenina (Mówiący Kij) z wynikiem 00:33:35. Drugi był Andrzej Godlewski z miejscowości Borawskie (Biegamy dla Zdrowia) ponad trzyminutową stratą do zwycięzcy. Najniższy stopień podium należał do Krzysztofa Krukowskiego z Nowej Wsi. W biegu wzięło udział 142 zawodników – tylko jeden zawodnik nie ukończył zawodów. Zawodnicy rywalizowali o puchary Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrołęka Zdzisława Gadomskiego.

Nowością naszej imprezy była rywalizacja o Puchar Wójta Gminy Olszewo-Borki Krzysztofa Szewczyka w marszu Nordic Walking na dystansie 5 km. Najszybszym piechurem okazał się Arkadiusz Jechanowski z Ostrołęki (KK24h). Jego rezultat to równe 39 minut. Sekundę za zwycięzcą finiszował jego klubowy kolega Jarosław Makowiecki z Olszewki. Na trzecim miejscu zameldował się ostrołęczanin Wojciech Jarząbek (EKOMENA). Najszybciej maszerującą panią była Elżbieta Piwowarczyk z Białegostoku (Masters Białystok) z czasem 00:39:40, drugą zawodniczką marszu była koleżanka klubowa Kazimiera Rainko z Białegostoku, a trzecia na metę wmaszerowała Justyna Sokołowska z Ostrołęki. W zawodach udział wzięło 44 piechurów.

 

Pomysłem i pierwszym biegiem LeŚnym BieGiem (Mistrzostwami KK24h w biegu długodystansowym) organizowanym przez Klub Kolarski w roku 2014 rozpoczęła się rywalizacja kolarzy w mistrzostwach biegowych. Tak było również w Przystani 20 marca. Mistrzami KK24h na rok 2016 w biegu 10 km  zostali:

 

PANIE

mistrzyni – Wiesława Grala-Mąka czas 00:51:49

wicemistrzyni – Agnieszka Mażewska czas 00:55:02

II wicemistrzyni – Małgorzata Karczewska czas 01:09:31

MĘŻCZYŹNI

mistrz – Sławomir Mąka czas 00:39:35

wicemistrz – Rafał Urban czas 00:44:01

II wicemistrz – Damian Marciniak czas 00:44:38

Kolarze rywalizowali o Medale Prezesa Klubu oraz nagrody finansowe ufundowane przez anonimowych sponsorów.

 

Leśnicy (Służby Leśne) rywalizowali w swoich zawodach (5km) o Puchary Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrołęka.

zwycięzcami okazali się:

PANIE

Marta Baranowska, Leszczydół Nowiny – Nadleśnictwo Wyszków czas 00:29:12

MĘŻCZYŹNI

1. Onisk Kamil, Mińsk Mazowiecki – Nadleśnictwo Mińsk czas 00:20:16

2. Radosław Rutkowski, Olszewo-Borki – Nadleśnictwo Ostrołęka czas 00:21:55

3. Krystian Kowalczyk, Ostrołęka – Nadleśnictwo Ostrołęka czas 00:22:28

 

Pełne wyniki

5 KM Nordic Walking

Bieg 5 KM

Bieg 10 KM

Najszybszymi zawodnikami z gminy Olszewo-Borki (10km) zostali: Krzysztof Krukowski z Nowej Wsi oraz Bogusława Lazar-Borkowska z Olszewa-Borek. Puchary i nagrody rzeczowe wręczył Krzysztof Szewczyk wójt Olszewa-Borek. Pan wójt chcąc poczuć adrenalinę zawodów oraz zachęcić mieszkańcowi gminy do aktywnego ruchu na świeżym powietrzu, w bardzo dobrym czasie 00:53:35 dotarł do mety z uśmiechem na twarzy.

Rywalizowano także o pierwszeństwo w powiecie ostrołęckim (10km), a najszybciej do mety dotarli: Damian Świerdzewski z Dzbenina oraz Bogusława Lazar-Borkowska z Olszewa-Borek. Zawodnicy walczyli o puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę ostrołęckiego Stanisława Kubła. Nagrody i puchary wręczył zwycięzcom Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Sylwester Witka.

Ostrołęczanie również mieli swoją rywalizację (10km) o puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego. Na najwyższy stopień podium najszybciej wbiegli: niezmordowany Mirosław Wilkowski (52lata!) i Paulina Rajchenbach (młodziutka biegaczka). Puchary i nagrody rzeczowe wręczył Wiceprezydent Grzegorz Płocha, który także przeszedł leśną trasę marszu Nordic Walking.

 Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski nie zapomniał o uhonorowaniu najstarszego i najmłodszego uczestnika Biegu. Nagrody i puchary wręczył osobiście Ryszardowi Ropiakowi z Ostrołęki rocznik 1944 oraz Adamowi Stolarczykowi z Ostrołęki rocznik 2007.


Organizatorzy III LeŚnego BieGu, Klub Kolarski 24h, Nadleśnictwo Ostrołęka oraz Gmina Olszewo-Borki dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom za liczne przybycie na leśną imprezę oraz gratulują „życiówek”.

W zawodach wzięło łącznie udział 225 zawodników.

Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom, członkom KK24h, pracownikom Nadleśnictwa Ostrołęka, pracownikom Urzędu Gminy Olszewo-Borki za wielki wkład pracy w przygotowanie naszej leśnej imprezy !

 

Składamy podziękowania firmom i instytucjom za wsparcie naszego Biegu.

- ARCO Ławy Arkadiusz Zyśk

- Best-Office Ostrołęka Jarosław Jakubiak

- ERGO Hestia Danuta i Robert Sikorscy

- INTER-BUD-POL Jarosław Szczepanek

- JBB Józef Bałdyga

- Piekarnia Kurpiowska SERAFIN Andrzej Żubrowski

- MG SPORT Grzegorz Kaczorowski

- anonimowi sponsorzy nagród dla Kolarzy.

Podziękowania dla partnerów:

- Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrołęce Prezes Dariusz Kossakowski

- Ekomena Ostrołęka, Tomasz Balicki, Wojciech Jarząbek

 

Zdjęcia z imprezy "Pijącego_mleko".

Więcej informacji oraz zdjęć znaleźć można na stronie internetowej organizatora – www.kk24h.pl

 

Pomiar elektroniczny zapewniła nam forma Good Time z Gdyni.

Nagrania z „lotu ptaka” realizowała firma Epic Fly Studio, na które czekamy z niecierpliwością :)

Sędziowali – Jerzy Dąbrowski, Ewa Bartosik

 

Do zobaczenia na „IV LeŚny BieG” - spotykamy się w 2017 roku.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!