11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej

Gminna Biblioteka Publiczna i Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach zapraszają do wzięcia udziału w III Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich „Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej” organizowanymi pod hasłem „Jak to dawniej na Kurpiach bywało”.

Przegląd odbędzie się 29 kwietnia 2016 r.  o godz. 10.00 w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszewie-Borkach, ul. Broniewskiego 19.

Cel przeglądu: ocalenie, pielęgnacja i promocja gwary kurpiowskiej, poznanie najbliższego środowiska i specyfiki regionu; rozwijanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury regionalnej; prezentacja warsztatu językowego i teatralnego młodych uczestników; wyzwalanie u dzieci pozytywnych emocji i radości; dostarczenie wspaniałej zabawy.

Karta zgłoszeniowa i zgoda rodziców do pobrania

Zasady przeglądu:

  1. W przeglądzie biorą udział dzieci reprezentujące zaproszoną placówkę przedszkolną w wieku 4 – 7 lat, jeden lub kilku przedstawicieli z każdej grupy wiekowej.
  2. Każda placówka potwierdzi wzięcie udziału w przeglądzie, przesyłając kartę zgłoszenia udziału.
  3. Zgłoszenia do udziału w przeglądzie należy złożyć do dnia 21 kwietnia 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewie-Borkach lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
  4. Gadki kurpiowskie, inscenizacje i wiersze oceni komisja powołana przez organizatorów.
  5. Organizatorzy zapewniają dyplomy dla uczestników, słodycze, dyplomy zbiorcze i nagrody dla placówki.

Wszystkie szczegółowe informacje zamieszczone będą na bieżąco na stronach internetowych organizatorów www.olszewo-borki.pl lub http://psolszewoborki.edupage.org/


Pytania i odpowiedzi dotyczące Przeglądu Gadek, Wierszy i Inscenizacji Kurpiowskich

Czy mogę je zgłosić do przeglądu dziewczynki siedmioletnie z pierwszej klasy?


Nie. Międzyprzedszkolny Przegląd Gadek, Wierszy i Inscenizacji Kurpiowskich przeznaczony jest dla dzieci z przedszkoli w wieku 4-7 lat. Przyjmujemy też zgłoszenia uczniów z klas "0" szkół podstawowych.

 

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!