11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Ferie z Poradnią i Biblioteką

Po raz kolejny pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie/logopeda Patrycja Potrykus-Grochowina, logopeda Magdalena Oleśkiewicz, pedagog Magdalena Lenkiewicz/ we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Olszewie-Borkach/ dyrektor Elżbietą Nakielską, p. Anetą Wanat, p. Elżbietą Grzymałą, p. Bożeną Grzegorczyk/ zorganizowały i przeprowadziły zajęcia z cyklu „Ferie z Poradnią i Biblioteką”.

Spotkania odbywały się przez cały pierwszy tydzień ferii zimowych , udział w nich wzięło ok. 100 dzieci zamieszkałych i uczących się na terenie gminy Olszewo-Borki.


Gościem specjalnym tegorocznych ferii była Pani Daria Zielińska i jej pies Logan. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak bezpiecznie zachowywać się w obecności psa, jak odczytywać mowę jego ciała i dbać o jego dobrostan.

Galeria zdjęć

W programie  były ponadto zabawy słowne, logiczne, muzyczne,  plastyczne,  gry dydaktyczne. Dzieci usprawniały aparat artykulacyjny i oddechowy, uczuły się współpracy i zdrowej rywalizacji biorąc udział w quizach, kalamburach, szaradach oraz  konkurencjach sportowych. Przy użyciu różnych technik plastycznych i materiałów tworzyły prace, które rozwijały sprawność  manualną, wyobraźnię przestrzenną i twórcze myślenie. Nie zabrakło również czytania i słuchania bajek, wierszy, opowiadań oraz rozmów o przeczytanych tekstach, w celu podniesienia kompetencji czytelniczych uczestników. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok. 

 

 

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!