11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Medal dla GBP w Olszewie-Borkach

Na wniosek Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Ostrołęce Zarząd Główny SBP nadał Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewie-Borkach Medal „W dowód uznania”. Medal nadawany jest osobom, instytucjom i stowarzyszeniom za szczególne zasługi na rzecz bibliotekarstwa polskiego, czytelnictwa i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

GBP w Olszewie-Borkach otrzymała go za działalność kulturalną i oświatową oraz konsekwentny proces komputeryzacji bibliotek.

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie - Borkach to biblioteka dobrze wyposażona, w nowe meble i sprzęt komputerowy, wraz ze swoją filią w Nowej Wsi skupia wokół siebie duże grupy dzieci i młodzieży oraz osób starszych, które uczestniczą licznie w różnego typu imprezach, spotkaniach oraz warsztatach. Współpracuje z wieloma instytucjami, nie tylko na terenie swojej gminy ale także w innych miejscowościach powiatu ostrołęckiego. Dużo  uwagi poświęca kultywowaniu tradycji kurpiowskich.

Biblioteka wykazuje też dużą aktywność w pozyskiwaniu pozabudżetowych środków finansowych na swoją działalność.

Udostępnia   online swój katalog elektroniczny. Uczestniczy w Konsorcjum Bibliotek Publicznych z siedzibą w Ostrołęce, które wykupiło dla swoich czytelników  dostęp do e-booków  na platformie ibuk.pl.

 

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!