11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Pierwsze zajęcia z robotyki RoboKids

W sobotę 18 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia z robotyki RoboKids dla dzieci w wieku 6-9 lat z terenu gminy Olszewo-Borki i powiatu ostrołęckiego. Warsztaty odbywają się w świetlicy gminnej  a bierze w nich udział 20 „małych konstruktorów”, którzy pracują na innowacyjnych zestawach edukacyjnych klocków RoboRobo RoboKids przeznaczonych do budowania prawdziwych robotów i ich programowania.

Podczas pierwszego spotkania zadaniem uczestników było skonstruowanie Robo-pieska, którego następnie należało nauczyć wykonywania różnych czynności. W ten sposób dzieci poznały elementy, dzięki którym możliwe jest zaprogramowanie tworzonych przez siebie konstrukcji: silniki, czujnik ruchu, czujnik dotyku, przewody, czytnik kart programujących oraz komputer czyli „mózg robota”. Na zajęciach nie zabrakło również wielu emocji i wrażeń. Po intensywnej pracy i nauce przyszedł czas na wypróbowanie Robo-piesków w różnych konkurencjach tj. w wyścigach i torze przeszkód. Celem zajęć z robotyki jest zapoznanie dzieci z podstawami robotyki, elektroniki i programowania, a także promowanie nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Podczas warsztatów uczestnicy poznają także słownictwo anglojęzyczne dotyczące robotyki. Zajęcia prowadzone są w atmosferze zabawy oraz ciągłego odkrywania nowych możliwości jakie daje nam świat nauki. Program spotkań dostosowany jest do wieku i stopnia zaawansowania uczestników. Mali konstruktorzy pracują w zespołach dwuosobowych kształtując w ten sposób ważną umiejętność współpracy. Przed uczestnikami jeszcze 11 fascynujących konstrukcji do stworzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu pierwszych zajęć.

Zajęcia zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie „Razem Łatwiej” a współfinansowane są ze środków budżetu gminy Olszewo-Borki przeznaczonych na zadania publiczne na rok 2015. 

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!