11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Konkurs Matematyczny Zabawy z Matematyką

Stowarzyszenie „Razem Łatwiej” realizuje projekt „Być najlepszym” współfinansowany ze środków budżetu Gminy Olszewo-Borki, przeznaczonych na realizację zadań publicznych w 2015 roku. W ramach projektu odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Zabawy z Matematyką pod hasłem „Dwa łyki matematyki” dla dzieci klas piątych ze szkół podstawowych z terenu gminy Olszewo-Borki.

Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach: szkolnymi gminnym. Etap szkolny w terminie do 30 kwietnia 2015r., etap gminny 29 maja 2015r. w Szkole Podstawowej w Olszewie Borkach o godz. 9:00.

Powszechnie wiadomo, że w ciągu pierwszych czterech lat nauki w szkole dzieci poznają podstawowe matematyczne pojęcia operacyjne. Dla wielu uczniów już w początkowym okresie matematyka zaczyna być problemem. Pojawia się lęk i niechęć do tego przedmiotu, wzrasta ilość uczniów nie lubiących matematyki. Abytemu zaradzić postanowiłyśmy kilka lat temu zorganizować po raz pierwszy nietypowy konkurs matematyczny dla uczniów klas V – nietypowy ze względu na swoją zabawową formę. Atrakcyjność konkursu podnosi praca w parach.

Główne cele konkursu to:  popularyzowanie matematyki, zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce, rozwój sprawności umysłowych i zainteresowań, rozwiązywanie problemów w twórczy sposób, efektywne współdziałanie w zespole – parze, uczenie wiary we własne możliwości i rozwijanie poczucia własnej wartości.

Zainteresowani  konkursem nauczyciele matematyki z okolicznych szkół podstawowych proszeni są o kontakt e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefoniczny (29) 761-31-77 potwierdzający chęć udziału w konkursie do 20 kwietnia 2015r.

Zgłoszone szkoły, otrzymają zestaw zadań rekrutujący dwie osoby z każdej klasy piątej.

Regulamin konkursu do pobrania tutaj: Regulaminmiedzyszkolnego_konkursu.doc

Źródło: http://spolszewoborki.edupage.org/

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!