11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Spacer leśny w Przystani

Cannot find spacer_przystan folder inside /www/archiwum.olszewo-borki.pl/images/galerie/2016spacer_przystan/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.5.38

9 listopada w samo południe przy zabytkowym Dworku Burbonów w Przystani spotkali się miłośnicy spacerów leśnych. 30-cioro dorosłych i dzieci oraz "Rudy" i "Albi" ruszyło w dobrych nastrojach na 9-cio kilometrową trasę w kompleksie leśnym leśnictwa Przystań.

Pierwsze kilometry trasy to zupełnie płaski odcinek przebiegający drogami pożarowymi w okolicy zbiornika retencyjnego, w którym zdecydowali się wykąpać jedynie dwaj czworonodzy towarzysze spaceru :). Dłuższym punktem postojowym był obszerny parking leśny na trasie Przystań - Nowa Wieś. Jest to znakomity punkt przystankowy dla turystów, na którym można pozostawić swój pojazd i udać się w głębię lasu biegiem, rowerem na nartach lub z kijkami Nordic Walking na oznaczony szlak turystyczny. Kolejnym odcinkiem przemarszu było już dość ciężkie podłoże trasy wyścigu kolarskiego rozegranego w Przystani 24 sierpnia b.r. Wszystkie wzniesienia bardzo przypadły do gustu spacerowiczom, ale pojawiło się również pytanie: Jak można po tak stromych wzniesieniach jeździć rowerem?


Punktem kulminacyjnym spaceru było dotarcie do kładki drewnianej na ciągu wodnym, który przedzielał kiedyś las bez umożliwienia "suchej" przeprawy. Ta drewniana kładka została wybudowana specjalnie dla turystów pokonujących las pieszo, rowerem czy też zimową porą na nartach. Urząd Gminy w Olszewie-Borkach w porozumieniu z Nadleśnictwem Ostrołęka w bardzo szybkim tempie tuż przed wyścigiem "Kurpiowskie Piaski BIS" postanowili zapewnić kolarzom wygodną i bezpieczną przeprawę przez głęboki rów.
Spacerowicze właśnie tu zostali zaskoczeni przez wiceprezesa EKOMENY Wojciecha Jarząbka. Biało czerwona wstęga, nożyce, szampan, fajerwerki, flesze aparatów to oznaczało tylko jedno - nastąpiło oficjalne odsłonięcie przeprawy na potrzeby turystyczne.


Jeszcze cztery kilometry marszu ścieżkami leśnymi i usatysfakcjonowani piechurzy dotarli do celu w Przystani. Na tę leśną wyprawę wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu zwołał prezes Klubu Kolarskiego 24h Marek Karczewski oraz Wojciech Jarząbek z zaprzyjaźnionego stowarzyszenia EKOMENA .
Dziękujemy wszystkim członkom KK24h i EKOMENY Ostrołęka za przybycie na spacer pomimo dżdżystej jesiennej aury. Jest nam niezmiernie przyjemnie, że dzięki informacjom w lokalnych mediach przybyły także osoby niezrzeszone, które po prostu lubią leśne piesze wycieczki.
Podziękowania dla Nadleśnictwa Ostrołęka i Leśnictwa Przystań za udostępnienie świeżego leśnego powietrza :)
Do zobaczenia na kolejnych plenerowych wydarzeniach.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!