11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Wspólna akcja sprzątania brzegów Narwii

W piątek, 12 września Polski Związek Wędkarski – koło wędkarskie PZW Narew nr 38 w Ostrołęce przy współpracy ze Stowarzyszeniem Ekomena, Zakładem Poprawczym w Laskowcu i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach zorganizowało akcję sprzątania brzegów Narwi na starorzeczu tzw. Siekierce.

Udział w akcji wzięła młodzież gimnazjalna z klas III A i III B  w liczbie ok. 40 osób z opiekunami, wychowankowie Zakładu Poprawczego w Laskowcu z opiekunami oraz wędkarze koła wędkarskiego z Ostrołęki.

„Wychowanie młodzieży to nie tylko edukacja z książek, ale również działanie w terenie. Szkoły mają w programie zajęcia z ekologii, my zorganizowaliśmy akcję wychodząc naprzeciw założeniom programu. Najważniejszy jest tutaj efekt edukacyjny, a nie ilość zebranych śmieci” – powiedział wiceprezes Stowarzyszenia Ekomena, Wojciech Jarząbek.

Prawie dwugodzinna akcja zaowocowała zbiórką aż kilkudziesięciu worków śmieci, wśród których były nie tylko opakowania po produktach spożywczych, butelki i szmaty, ale nawet stare metalowe balie, wiadra i części motoryzacyjne.

Akcję zakończył quiz o tematyce ekologicznej z nagrodami oraz ognisko z kiełbaskami ufundowanymi przez organizatora.

Galeria zdjęć

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!