11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

IV Integracyjne Rozgrywki Sportowe

W dniu 16 sierpnia 2014r. na boisku Orlik w Nowej Wsi odbyły się IV Integracyjne Rozgrywki Sportowe dla Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z terenu gminy Olszewo-Borki. Wzięło w nich udział 31 dzieci niepełnosprawnych wraz z rodzicami i opiekunami.

Imprezę zaszczycili zaproszeni goście: Marian Krupiński – radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Stanisław Kubeł – Starosta Ostrołęcki, Aneta Gutowska-Grucelska – Sekretarz Gminy Olszewo-Borki.

Rozgrywki planowane na godzinę 14-tą poprzedził ciepły obiad przygotowany przez organizatora imprezy, radnego Gminy Olszewo-Borki Leszka Kucabę. Pan Leszek, prócz tego, że jest organizatorem corocznych spotkań integracyjnych, współorganizuje już od wielu lat Bal Walentynkowy dla dzieci i osób niepełnosprawnych odbywający się w Gimnazjum w Nowej Wsi. Jest także współorganizatorem cyklicznych imprez sportowo-rekreacyjnych takich jak: Sportowa niedziela bez używek i Gminna Liga Piłki Nożnej.

Po posiłku zorganizowanym w holu szkoły podstawowej, uczestnicy rozgrywek przeszli na boisko, gdzie rywalizowali w następujących konkurencjach:

- bieg integracyjny osób niepełnosprawnych na 100 metrów,

- rzut piłką do kosza,

- strzał piłką do minibramki,

- konkurs kara-oke

Po zakończonych konkurencjach, Pan Leszek Kucaba i Marian Krupiński wręczyli wszystkim uczestnikom zawodów pamiątkowe dyplomy, medale oraz upominki  ufundowane przez sponsorów: Annę i Arkadiusza Kobrzyńskich, Mariana Krupińskiego, Anetę Gutowską-Grucelską, Grażynę Krukowską, Mariannę i Waldemara Pędzich, Marię i Witolda Bogdańskich, Martę i Bartłomieja Pędzich, księdza Piotra Kurkowskiego oraz Alicję Gawrych, zapewniającą jednocześnie obsługę medyczną rozgrywek.

Ostatnią częścią spotkania osób niepełnosprawnych był poczęstunek i zabawa taneczna przy muzyce, której repertuar dobierał didżej spotkania Bartłomiej Gawrych. W trakcie zabawy odbył się konkurs kara-oke oraz konkurs malowania twarzy. Twarze dzieciom malowała Pani Aneta Salamucha, wizażystka makijażu trudniąca się także malowaniem obrazów. Jej artystyczne prace na żywych twarzach można podziwiać w naszej galerii.

Impreza odbyła się w wyjątkowo serdecznej i miłej atmosferze i zapewne pozostanie na długo w pamięci jej uczestników.

Galeria zdjęć

Organizator spotkania integracyjnego składa serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Halinie Balcerzak za udostępnienie pomieszczeń szkoły podstawowej, pracownikom szkoły za miłą obsługę oraz wszystkim rodzicom i opiekunom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!