11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Wyścig kolarski MTB "Kurpiowskie Piaski BIS" już za miesiąc

Chcesz spróbować swoich sił na rowerze górskim - przyjedź do Przystani w gminie Olszewo-Borki i wystartuj z najlepszymi. Start i metę wyznaczono w okolicy Szkoły Podstawowej w Przystani, start wyścigu o godz. 11.00 24 sierpnia 2014r.

Trasa wyścigu będzie wiodła po ścieżkach leśnych Nadleśnictwa Ostrołęka, Leśnictwo Przystań. Kolarze będą rywalizować na wyznaczonej trasie o długości około 8km.

Organizatorzy wyścigu określają trudność trasy w skali 1-6 na 6

Odpowiednie kategorie wiekowe zawodników będą pokonywać rundę wielokrotnie. Taka formuła zawodów pozwoli mieszkańcom okolicznych miejscowości obserwować walkę zawodników na trasie wyścigu oraz gorąco im dopingować.

W wyścigu kolarskim MTB tzw. "górskim" będą mogli wystartować wszyscy amatorzy dwóch kółek, którzy wcześniej zgłoszą się do zawodów przez formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie internetowej organizatora: www.KK24h.pl oraz zgłoszą się w dniu zawodów do Biura w godz. 8.30 do 10.30

Organizator zaprasza do aktywnego spędzenia wolnego czasu na rowerze całe rodziny z gminy Olszewo-Borki, powiatu ostrołęckiego, województwa oraz kraju, gdyż dla wszystkich będą przygotowane odpowiednie dystanse. - Zapraszamy dzieci i młodzież oraz seniorów, aby choć na parę godzin pozostawili swoje komputery i telewizory wsiadając na "dwa kółka", by rywalizować ramię w ramię z najlepszymi zawodnikami MTB z gminy, powiatu, województwa i kraju.

Główne cele i założenia wyścigu to popularyzacja kolarstwa, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej, propagowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży i dorosłych promowanie regionalnych szlaków i miejscowości oraz promocja gminy Olszewo-Borki i powiatu ostrołęckiego.

Biuro zawodów oraz start i meta przy Szkole Podstawowej - Zabytkowym Dworku Burbonów.

Trasa wyścigu:

MINI - 1 okrążenie (ok.8km).

MIDI - 2 okrążenia (ok.16km)

MAXI - 4 okrążenia (ok. 32km)

Wszystkie szczegóły o imprezie są zamieszczone w regulaminie na stronie organizatora wyścigu.

Ponad 60 pucharów oraz mnóstwo nagród rzeczowych czeka w Przystani na wszystkich kolarzy amatorów .

Nie zwlekaj zapisz się już dziś !

Udział w wyścigu zadeklarowali już zawodnicy z Warszawy, Białegostoku, Mrągowa, Kętrzyna, Łomży i innych miejscowości Polski.

Na stronie organizatora uruchomiono zapisy na wyścig: http://kk24h.pl/imprezy/pokaz/8

Ilość miejsc ograniczona !

Jednostką finansującą wyścig jest Gmina Olszewo-Borki oraz wielu lokalnych sponsorów.

Zawodnicy będą rywalizować o PUCHAR WÓJTA GMINY OLSZEWO-BORKI

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników dwóch kółek.

ORGANIZATOR - Klub Kolarski 24h


Kolarskie Mistrzostwa dla dzieci i młodzieży w Przystani
podczas „Kurpiowskich Piasków BIS”

Klub Kolarski 24h działający na obszarze powiatu ostrołęckiego we współpracy z Gminą Olszewo-Borki, jednostką finansującą imprezę organizuje Mistrzostwa Przystani w Kolarstwie Górskim dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Przystani gm. Olszewo-Borki.

Poprzednie edycje wyścigów MTB „Kurpiowskie Piaski” cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a także rodziców, którzy dopingowali swoje dzieci podczas wyścigu. Dyrektorzy Placówek Szkolnych w miejscowościach, które posiadają szkoły nagradzali w oddzielnej klasyfikacji uczniów (reprezentantów) szkoły. Możemy śmiało mówić o Mistrzostwach Szkoły w Kolarstwie MTB gdyż taka dyscyplina nie często gości w miejscowościach wiejskich.

Planowany termin tegorocznych Mistrzostw to 24 sierpnia 2014 roku od godziny 11.00. Wyścig kolarski MTB zostanie zorganizowany na terenach Lasów Państwowych Nadleśnictwa Ostrołęka, Leśnictwa Przystań. Uczniowie zostaną podzieleni na cztery grupy wiekowe. Pierwsza grupa to klasy 1-3 szkoły podstawowej – oddzielnie chłopcy i dziewczęta. Grupę drugą stanowią klasy 4-6 – oddzielnie chłopcy i dziewczęta. Wśród uczestników oprócz klasyfikacji szkolnej prowadzona będzie również klasyfikacja wyścigu „Kurpiowskie Piaski BIS”.

Trasa wyścigu będzie poprowadzona przez leśne ścieżki Leśnictwa Przystań i będzie miała długość ok. 8km. Do przejechania będą dwa okrążenia co pozwoli rodzicom oraz kibicom na gorący doping najmłodszym zawodnikom.

W wyścigu mogą wystartować tylko osoby w zapiętym kasku na głowie!

Dla osób nie posiadających kasku będzie możliwość wypożyczenia w Biurze Zawodów.
Na trasę wyścigu mogą także pojechać rodzice jako opiekunowie lecz nie mogą pomagać dzieciom podczas ich rywalizacji.

Zapisy na wyścig odbywają się poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie organizatora wyścigu www.KK24h.p – baner po prawej stronie „Kurpiowskie Piaski ZAPISZ SIĘ” oraz bezpośrednio w biurze zawodów w dniu imprezy.

Udział dzieci i opiekunów w zawodach - bezpłatny.

08:30-10:30 Zapisy w Biurze Zawodów
10:00-10:50 Obowiązkowa rozgrzewka prowadzona przez doświadczonego zawodnika Klubu Kolarskiego 24h
10:50 Powitanie uczestników, przypomnienie zasad wyścigu, sprawdzenie stanu technicznego rowerów, zapięcie kasków.
11:00 START WYŚCIGU MINI
 

Klasyfikacja wyścigu Kurpiowskie Piaski:

  • „smyk” - rocznik 2007 i młodsze (dziewczynki i chłopcy oddzielnie)
  • „żak” - rocznik 2003-2006 (dziewczynki i chłopcy oddzielnie)
  • „młodzik” - rocznik 2000-2002 (dziewczynki i chłopcy oddzielnie)
 

Klasyfikacja Mistrzostw Przystani:

  • dziewczynki z klas 1-3
  • chłopcy z klas 1-3
  • dziewczynki z klas 4-6
  • chłopcy z klas 4-6

obowiązują roczniki jak w roku szkolnym 20013-2014 !

12:00 START WYŚCIGU MIDI i MAXI
12:00-14:00 Posiłek regeneracyjny dla zawodników, którzy ukończyli wyścig
14:00-15:00 Podsumowanie rywalizacji, opracowanie wyników.
ok. 15:30 Dekoracja zwycięzców, podziękowania dla uczestników, loteria atrakcyjnych upominków kolarskich dla wszystkich uczestników, którzy ukończą wyścig.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Przystani w porozumieniu z nauczycielem wychowania fizycznego oraz rodzicami zapraszają serdecznie do wystawienia swoich zawodników, reprezentantów Przystani. Nagrody w postaci pięknych kolarskich statuetek dla uczniów ze Szkoły w Przystani będą ufundowane przez Dyrekcję Szkoły.

W głównym wyścigu „KP BIS” będą wręczane puchary i nagrody ufundowane przez Gminę Olszewo-Borki.

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci do licznego przybycia na wyścig rowerów „górskich” oraz do wcześniejszych zapisów poprzez wypełnienie zgłoszenia na stronie organizatora. Szczegółowe informacje imprezy zawarte są w regulaminie na stronie organizatora.

Kontakt z organizatorem: Marek Karczewski 516-029-396

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!