11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Dwie nowe OSY w naszej gminie

W poniedziałek 26.08.2019r. wójt Aneta Larent podpisała umowę na budowę dwóch Otwartych Strefy Aktywności Fizycznej w miejscowościach: Białobrzeg Bliższy i Żebry Stara Wieś. W spotkaniu uczestniczyła Małgorzata Milewska, Przewodnicząca Komisji Budżetu i Infrastruktury Technicznej Rady Gminy. Otwarta Strefa Aktywności Fizycznej w miejscowości Białobrzeg Bliższy będzie zlokalizowana na działce gminnej (za dawną zlewnią mleka). Teren ten jest już częściowo zagospodarowany i znajduje się tam drewniana wiata wykonana przez mieszkańców.

Planowana strefa aktywności fizycznej zostanie wykonana na łącznej powierzchni 125 m2 w następującym wariancie:

  • 6 urządzeń fitness tj. prasa nożna, wahadło, wioślarz, biegacz, trójkąt, orbitek, 4 ławeczki, 2 kosze na śmieci.

W miejscowości Żebry Stara Wieś, OSA będzie zlokalizowana na działce obok świetlicy wiejskiej. Ze względu na dużo większy plac jakim dysponuje tu gmina, strefa aktywności fizycznej zostanie wykonana na powierzchni 284m2 i będzie obejmować:

  • siłownię plenerową w której zostanie zamontowanych 6 urządzeń fitness tj. orbitrek, trójkąt, biegacz, wioślarz, wahadło, prasa nożna, 2 stoliki do gry w warcaby/ szachy, 4 ławeczki i tablica informacyjna. Teren zostanie obsiany trawą,
  • plac zabaw wydzielony i ogrodzony segmentami ogrodzeniowymi wykonanymi z kształtowników i prętów stalowych wysokości 1070 mm. Plac zabaw będzie wyposażony w: zestaw sprawnościowy, huśtawkę bocianie gniazdo urządzenie typu ważka miejska. Na całym terenie placu będzie nawierzchnia bezpieczna z piasku. Przed wejściem na teren placu zabaw ustawiony zostanie stojak na rowery.

Będą to pierwsze takie miejsca w tych miejscowościach.

Gmina uzyskała na te zadania dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 75 tys. złotych. Łączna wartość inwestycji to suma 165 390 zł. Będzie je realizować wyłoniona w przetargu firma „Kraina Zieleni" Robert Żebrowski z Wysokiego Mazowieckiego, prace rozpoczną się w ciągu najbliższych dni.

Strefy Aktywności Fizycznej będą przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Wszystkie zamontowane urządzenia fitness i sprawnościowe będą posiadały certyfikaty potwierdzające spełnianie Polskich Norm.

Po zakończeniu prac będą to miejsca wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Realizacja projektu umożliwi osobom niepełnosprawnym, starszym, osobom dorosłym oraz matkom z dziećmi na aktywne, różnorodne i wspólne spędzanie wolnego czasu. Takie rozwiązanie przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców i ich aktywizacji.

 

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!