11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Pomóżmy Albertowi oddychać. Trwa zbórka pieniędzy!

Nasz mały mieszkaniec gminy Olszewo-Borki urodził się z rzadką wadą gnetyczną, pod postacią TETRALOGII FALLOTA ze zrośnięciem zastawki płucnej, ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej. Największym problemem jest skrajna hipoplazja tętnicy płucnej z uzależnieniem ukrwienia płucnego od naczyń krążenia bocznego, co oznacza że Albertowi nie rozwinęła się tętnica płucna, a tlen do płuc dostarczany jest tak zwanym przewodem botalla, który u zdrowego dziecka zamyka się w ciągu 48 godzin po urodzeniu.

Albert pierwsze dwa miesiące swojego życia spędził w Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale Neonatologii Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Albert samodzielnie oddycha, lecz wymaga biernej tlenoterapii. Odstawienie tlenu powoduje sinicę, która w konsekwencji może doprowadzić do skrajnego niedotlenienia mózgu. Dzięki hospicjum Albert posiada stacjonarny koncentrator tlenu, jednak jego zależność od tlenu powoduje, że na wyjazdy na badania i wizyty kontrolne potrzebny jest mobilny koncentrator tlenu i pulsoksymetr, koszt takich sprzętów medycznych to około 10 000 złotych.  

„Dobro małego chłopca nie jest nam obojętne, dlatego też pragniemy zaapelować nie tylko do mieszkańców gminy Olszewo-Borki, ale do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie i pomoc rodzinie. Dlatego też zachęcamy do włączenia się w akcję charytatywną na stronie pomagam.pl  pod linkiem  https://pomagam.pl/dla-alberta

 

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!