11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

W piątek 26 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Olszewie-Borkach w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zorganizowane zostały zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klas 1–5.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Mirosław Augustyniak - Radny Województwa Mazowieckiego, Dariusz Mierzejewski - Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, Beata Trzcińska i inni przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Ewa Milewska - Kierownik Referatu Oświaty i Sportu w Olszewie-Borkach, młodszy aspirant Aneta Waracka - funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, ratownicy medyczni ze Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans Ostrołęka”.

Mirosław Augustyniak, podczas swojego wystąpienia, omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, uświadomił również jak ważna dla bezpieczeństwa jest odpowiednia widoczność pieszych i rowerzystów. Na koniec ogłosił konkurs ze znajomości zasad ruchu drogowego, w którym wzięli udział uczniowie klas 3–5. Każdy z uczestników miał za zadanie prawidłowo odpowiedzieć na 4 pytania. W wyniku losowania spośród wszystkich kart konkursowych wyłoniono zwycięzcę, uczennicę klasy 5d, na którą czekała główna nagroda – rower.

Następnie wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy i wzięli udział w trzech panelach tematycznych. Pierwszy odbył się w sali gimnastycznej. Uczniowie mogli spróbować swych sił na specjalnie ustawionym sprawnościowym torze rowerowym.

 

Obraz 034.jpgObraz 036-2.jpgObraz 048-2.jpgObraz 050-2.jpgObraz 057-2.jpgObraz 059-2.jpgObraz 064.jpgObraz 066.jpgObraz 070.jpgObraz 071.jpgObraz 074.jpgObraz 076.jpgObraz 084.jpgObraz 086.jpgObraz 087.jpgObraz 090.jpg

Kolejna grupa w tym samym czasie uczestniczyła w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez ratowników medycznych, którzy omówili zasady bezpiecznego przeprowadzenia akcji ratowniczej. Oprócz wiedzy teoretycznej zebrani mogli nabyć trochę doświadczenia praktycznego. Do dyspozycji były fantomy, na których mogli trenować prawidłowość wykonania zabiegu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Trzecim elementem była projekcja filmu. Panel prowadzony był przez funkcjonariuszkę Policji, która przybliżyła uczniom wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w kilku blokach tematycznych, tj. droga, obcy, pies, fajerwerki, narkotyki.

Natomiast uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w konkursie rysunkowym nt. bezpieczeństwa na drodze. Prace zostały ocenione przez komisję, która zwycięzcom wręczyła nagrody.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali rodzinne zestawy odblaskowe.

 

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!