11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Narodowe Czytanie

Serdecznie zapraszam 8 września 2018 r. na godzinę 11.00, do siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszewie-Borkach na wspólne czytanie i słuchanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

„Narodowe Czytanie” odbywa się z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej już po raz siódmy, zawsze na początku września. Stanowi ono doskonałą okazję, by przypomnieć sobie największe dzieła polskiej literatury, na nowo odkryć ich wyjątkowy charakter i aktualność. To nie tylko kontakt z pięknem polszczyzny oraz ideami, które na przestrzeni wieków kształtowały naszą tożsamość, ale również możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie bliskich, sąsiadów i współpracowników. Takie inicjatywy sprzyjają wzmocnieniu wspólnotowości, łączą nas jako naród i społeczność lokalną.

W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości zapraszam do Narodowego Czytania  Przedwiośnia. Wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku a przesłanie Żeromskiego wzbogaci program obchodów rocznicy.

Mając powyższe na uwadze zachęcam Państwa do wzięcia udziału w tej imprezie, również w charakterze lektora. W celu omówienia zakresu współpracy, proszę o kontakt - tel. 515 993 476.

Zachęcam do przynoszenia własnych egzemplarzy książek z "Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego. Na każdej z nich zostanie złożony pamiątkowy stempel, związany z tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!