11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

11 Maja – Dzień Bez Śmiecenia

DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA to kampania prowadzona od 2007 roku przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. Współorganizatorami akcji są Akcjonariusze firmy. To pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży”, przedsięwzięcia firmowanego przez PRO EUROPE (organizację zrzeszającą działające w ramach systemu Zielonego Punktu organizacje odzysku).

 

Celem akcji jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów opakowaniowych, promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska. Uczymy przede wszystkim świadomej segregacji odpadów
w gospodarstwach domowych i uświadamiamy, że nasze odpady to wartościowe surowce wtórne.

11 maja nie drukujemy ulotek i plakatów, zamiast tego tworzymy specjalnie na tę okazję kartkę elektroniczną, która informuje o akcji i zachęca do przeczytania informacji na temat segregowania odpadów i ciekawostek. Kartkę rozsyłamy do kontrahentów, partnerów, przedsiębiorców, znajomych.

Aby włączyć się w obchody Dnia Bez Śmiecenia wystarczy:

  • wejść na stronę www.dzienbezsmiecenia.pl, pobrać z niej kartkę i wysłać 11 maja do jak największej grupy odbiorców;
  • ściągnąć ze wspomnianej strony gotowy scenariusz gry z zadaniami i pytaniami i zorganizować ją
    w terminie 11 maja (Dzień bez Śmiecenia) – 5 czerwca (Światowy Dzień Ochrony Środowiska) na wybranym terenie. Scenariusze mogą być wykorzystane w przedszkolu, szkole, a także w biurze czy podczas integracji na świeżym powietrzu.
    • pokazać jak świętowaliście DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA zamieszczając krótką relację na swoich stronach internetowych/facebooku z #ChceMiSie.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „SEGREGUJ”. Partnerami kampanii są Akcjonariusze Rekopol Organizacji Odzysku Opakowań S.A.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!