11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Dzieci z Gminy Olszewo-Borki napiszą LISTY DLA ZIEMI

Gmina Olszewo-Borki przystąpiła do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej LISTY DLA ZIEMI, podczas której dzieci i młodzież, w formie listów, zachęcają dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury. Autorem i organizatorem akcji jest Fundacja ekologiczna ARKA. Celem przedsięwzięcia jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. Ważnym elementem akcji jest przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez informowanie uczestników o szkodliwości palenia śmieci w piecach domowych.

 

Głównym elementem akcji jest pisanie listów o tematyce ekologicznej przez młodych ludzi, które skierowane będą do dorosłych. Listy napiszą dzieci i młodzież, na specjalnym papierze listowym, wykonanym z makulatury, który dostarczyła Fundacja Ekologiczna Arka. Pisanie listów przez młodych ludzi będzie poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach. Po napisaniu listów, dzieci przekażą je rodzicom z prośbą, by spróbowali zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i poczynili jakieś kroki w kierunku ekologii, ochrony środowiska i własnego zdrowia.

Każda placówka oświatowa przesyła jeden list wybrany w wewnętrznych eliminacjach do konkursu „Najpiękniejszy List dla Ziemi 2018”.

Listy dla Ziemi są elementem programu „Po Stronie Natury”, w ramach którego już od 10 lat Żywiec Zdrój wraz z partnerami angażuje Polaków, by dbali o środowisko – dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.

Listy dla Ziemi to największa akcja edukacji ekologicznej w Polsce. W każdej edycji bierze udział blisko 200 tys. osób. W tym roku, analogicznie do motywu przewodniego programu „Po Stronie Natury”, tematyka dotyczy niskiej emisji oraz gospodarki odpadami.

Szczegóły akcji na stronie: www.listydlaziemi.pl oraz www.postronienatury.pl

Informacja prasowa dotycząca akcji (do pobrania)

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!