11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Wieczornica poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przy dźwiękach zakazanej piosenki

Już po raz piąty w naszym gimnazjum odbyła się „Wieczornica poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przy dźwiękach zakazanej piosenki”. W środę 28.02.2018r. na uroczystość podsumowującą V Powiatowy Przegląd Pieśni pt. „Zakazane Piosenki” przybyli laureaci przeglądu, osoby wyróżnione w konkursie recytatorskim poezji K.K. Baczyńskiego, młodzież gimnazjalna oraz zaproszeni goście.

W tym roku w Przeglądzie wzięło udział 36 wokalistów i 5 zespołów, łącznie 85 osób z 10 placówek z powiatu ostrołęckiego i makowskiego. Impreza organizowana była we współpracy z Powiatem Ostrołęckim oraz Gminą Olszewo-Borki i objęta patronatem przez Pana Jana Ołdakowskiego Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, Pana Stanisława Kubła Starostę Powiatu Ostrołęckiego i Pana Krzysztofa Szewczyka Wójta Gminy Olszewo-Borki.

Galeria zdjęć

Uroczystość ta stanowi wspaniałą okazję, aby przypomnieć twórczości okupowanej i powstańczej Warszawy oraz pielęgnować  pamięć o tamtych czasach i bohaterach.

Dziękujemy za objęcie patronatem konkursu „Zakazane piosenki”, dziękujemy uczestnikom przeglądu oraz laureatom za chwile wzruszeń, a wszystkim gościom za przybycie na tę uroczystość.

Organizatorzy

Gimnazjum im.K.K.Baczyńskiego

W Nowej Wsi

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!