11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Mistrzostwa Mazowsza do 18 lat w Podnoszeniu Ciężarów

Znaczymy coraz to więcej w podnoszeniu ciężarów. Znaczny wkład w tym ma DOMINIK KULESZA mieszkaniec Kordowa z gminy Olszewo-Borki. W sobotę, 14 października 2017 roku na pomostach CLKS MAZOVIA Ciechanów, odbyły się Mistrzostwa Mazowsza do 18 lat w Podnoszeniu Ciężarów.

 

Wśród 65 startujących dziewcząt i chłopców, znaczącą rolę odegrał posiadający drugą klasę sportową DOMINIK KULESZA - zawodnik UKS ATLETA Ostrołęka. Podopieczny trenerów Władysław Niedźwieckiego, Zbigniewa i Karola Janczewskich w ubiegłym roku wynikiem 167kg kategorii wagowej 85kg, zdobył tytuł Wicemistrza Mazowsza do 18 lat. Dzień 14 października (sobota) 2017 roku i Hala sportowo-widowiskowa im. Ireneusza Palińskiego (dwukrotnego medalisty olimpijskiego oraz wielokrotnego medalisty mistrzostw świata i Europy w podnoszeniu ciężarów) to bardzo szczęśliwy dzień i przyjazne miejsce dla Dominika. Swój występ rozpoczął od 90kg w rwaniu, następnie 96kg, by w trzeciej ostatniej próbie skutecznie dźwignąć 100kg. Bój jakim jest podrzut rozpoczął asekuracyjnie bo od 110kg. W drugim podejściu poprawnie wybił w górę 120kg. Rozochocony bardzo udanymi próbami, w trzeciej poprosił 130kg, jednakże ciężar sztangi okazał się nieco za ciężki.

  • DominikKuleszaZĹ‚otyMedalista.jpg
    big image
    DominikKuleszaZĹ‚otyMedalista.jpg


Wynikiem 220kg w dwuboju wyprzedzając drugiego z kolei zawodnika o 10kg wywalczył złoty medal w kategorii wagowej 94kg. Bardzo udany start ze względu na uzyskany wynik, jak również pod względem liczby udanych podejść - 5 pozytywnych na 6 możliwych.


Miło nam, poinformować, że mamy Mistrza Mazowsza kategorii wagowej 94kg w podnoszeniu ciężarów. Żywimy nadzieję, iż uda nam się zbliżyć do sukcesów jakie w tej dyscyplinie sportowej odnosił siedmiokrotny Mistrz Polski i siedemnastokrotny rekordzista Polski oraz wielokrotny reprezentant kraju, zawodnik MZKS Narew Ostrołęka Jan Niedźwiecki.

Trener UKS ATLETA    
Władysław Niedźwiecki

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!