11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Narodowe Czytanie

Serdecznie zapraszamy Państwa 2 września 2017 r. na godzinę 12.00 do Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach na szóstą edycję NARODOWEGO CZYTANIA. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku.

Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa i "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

W tym roku lekturą Narodowego Czytania jest "Wesele”, najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, barwna opowieść o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale też o niewykorzystanych szansach i zaniedbaniach, powstała na kanwie autentycznego wydarzenia - wesela w podkrakowskich Bronowicach. Zachęcamy Państwa, abyśmy przypomnieli sobie niepowtarzalny nastrój "Wesela", wyjątkowych bohaterów dramatu, jego refleksyjność, ironię i cięty język. Doceńmy piękną polszczyznę oraz przenikliwe diagnozy dotyczące losów Rzeczypospolitej. Spotkajmy się, jak co roku, w pierwszą sobotę września podczas Narodowego Czytania.

Mając powyższe na uwadze zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tej imprezie, również w charakterze lektora. W celu omówienia zakresu współpracy, prosimy o kontakt z Panią Elżbietą Nakielską tel. 515 993 476. Zachęcamy do przynoszenia własnych egzemplarzy książek z utworami Stanisława Wyspiańskiego. Na każdej z nich zostanie złożony pamiątkowy stempel, związany z tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!