11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Gminne zawody sportowo-pożarnicze Dobrołęka 2017

W dniu 02 lipca 2017r. w miejscowości Dobrołęka odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach udział wzięły drużyny z jednostek OSP: Stepna Stara ,Nowa Wieś, Dobrołęka, Olszewo-Borki, Żerań Mały, Rżaniec, Zabiele Wielkie oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Olszewa-Borek, Żerania Małego i Stepny Starej.

 W bieżącym roku zawody rozpoczęły  się  o  godz.  10-tej i przeprowadzone  zostały  w  dwóch kategoriach wiekowych:    męskich    drużyn   OSP   i   Młodzieżowych    Drużyn    Pożarniczych   w   następujących  konkurencjach: sztafety pożarniczej z przeszkodami oraz drużynowego ćwiczenia bojowego.

Rozegrane zawody były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek oraz sprawności sprzętu, jakim dysponują. Strażacy musieli również walczyć z przeciwnościami pogody - zawody przebiegały podczas deszczu i pochmurnej, wietrznej pogody. Poziom rywalizacji wszystkich drużyn był jak co roku wysoki. W kategorii męskich drużyn OSP zwycięską okazała się podobnie jak w ubiegłym roku drużyna OSP Stepna Stara. Drugie miejsce zajęła drużyna OSP Rżaniec, trzecie  OSP Dobrołęka – gospodarz tegorocznych zawodów. W dalszej kolejności uplasowały się odpowiednio drużyny: OSP Żerań Mały, OSP Olszewo-Borki, OSP Zabiele Wielkie i OSP Nowa Wieś.  W kategorii MDP wygrała drużyna pożarnicza z Olszewa-Borek przed drużyną ze Stepny Starej. Wszystkie trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze radziły sobie wyśmienicie, wykazując się dużą sprawnością fizyczną i umiejętnościami.

Zawodom przewodniczyła Komisja z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce powołana przez Komendanta Miejskiego PSP st. bryg.  Jarosława Wilgę w składzie:

Sędzia główny – bryg. Tadeusz Drozd – przewodniczący komisji,

Członkowie: - mł. bryg. Marek Borek

                 - st. ogn. w st. spocz. Barbara Olszewska

                 - mł. kpt.  Bartosz Drozd

Zwycięzcom wręczone zostały pamiątkowe puchary ufundowane przez sponsora zawodów – Wójta Gminy Olszewo-Borki oraz dyplomy przygotowane przez jury zawodów. Nagrody i dyplomy zwycięskim drużynom wręczali  przedstawiciele PSP, organizatorzy zawodów w osobach komendanta gminnego i prezesa zarządu gminnego OSP oraz przedstawiciel Urzędu Gminy.

Gratulujemy!

Zdjęcia  w naszej internetowej galerii.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!