11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

W dniu 26 kwietnia 2017r. się w Gimnazjum w Nowej Wsi odbyła się akcja: „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, w której uczestniczyli uczniowie Gimnazjum i klas IV – VI z Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Szkołę odwiedzili pracownicy WORD Ostrołęka, Policja, ratownicy medyczni, a także rajdowcy z Automobilklubu Polska.

Organizatorami kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Kampania rozpoczęła się w 2014 roku.

Impreza rozpoczęła się od sprawdzianu znajomości przepisów ruchu drogowego: należało odpowiedzieć na pytania dotyczące pieszych i rowerzystów. Gimnazjalista Maciek Kaczmarek wygrał rower w konkursie na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przygotowanym przez WORD w Ostrołęce.

Galeria zdjęć

Dzieci i młodzież otrzymali elementy odblaskowe oraz uczestniczyli w panelach prowadzonych w trakcie, których zdobyli nową wiedzę na tematy:

- różnego rodzaju zagrożeń na jakie są narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić;

- zasady udzielania pierwszej pomocy;

- umiejętności jazdy na symulatorze motocykla;

- pokonywali tor przeszkód na rowerach,

Uczniowie spotkali się kierowcami rajdowymi Bartoszem Czwartosz i Wojciechem Chuchałą (Rajdowym Mistrzem Polski i Mistrzem Europy w klasie ERC 2), którzy opowiadali o swoich sportowych przeżyciach i osiągnięciach. Pokazywali samochody, w których uczestniczyli w zawodach, strój kierowcy i pilota rajdowego oraz wyposażenie poprawiające bezpieczeństwo jazdy. Zachęcali do noszenia świateł odblaskowych.

Akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”- cieszyła się dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników.

Pamiętajmy: Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej.

 

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!