11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Gmina Olszewo-Borki przystąpiła po raz kolejny do akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W ramach tegorocznej akcji planowane są dwa wydarzenia promocyjne:


  • 18 maja 2017 r. w godz. 11:00 - 13:00 w miejscowości Olszewo-Borki w świetlicy w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II odbędą się warsztaty z robotyki dla dzieci, podczas których uczestnicy samodzielnie wykonają robota korzystając z klocków LEGO WEDO 2.0 najnowszej generacji.
  • 19 maja 2017 r. w godz. 11:00 - 13:00 w miejscowości Olszewo-Borki w świetlicy w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II odbędą się warsztaty dla dzieci pn. „Fabryka Mydełek”, podczas których uczestnicy wykonają samodzielnie mydełka, dowiedzą się jak pracować z gliceryną i sprawić by zwykłe mydełko zyskało niepowtarzalny zapach, kształt i barwę.

Ponadto w dniach 18 - 20 maja w godz. 10:00 - 18:00 w miejscowości Przystań będzie można skorzystać z: pracowni „Wrota na Kurpie”, mieszczącej się w zabytkowym dworku, infrastruktury wokół tj. zrewaloryzowanego fragmentu zabytkowego parku, boisk sportowych (wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, trawiaste do gry w piłkę nożną), wiaty grillowej, a także placu zabaw dla dzieci.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku również znajdą coś dla siebie, gdyż w obiekcie funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu turystycznego, a mianowicie: kajaków, kijków nordic walking, rowerów trekkingowych.

  • 21 maja 2017 r. (niedziela) na boisku przy Gimnazjum w Olszewie-Borkach odbędzie się VIII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SOŁECTW Z OKAZJI OTWARCIA SEZONU O PUCHAR WÓJTA GMINY OLSZEWO-BORKI.

Celem  turnieju jest m.in. promocja i popularyzacja piłki nożnej wśród mieszkańców gminy Olszewo-Borki i  powiatu ostrołęckiego, integracja społeczności lokalnej oraz przeciwdziałanie patologiom społecznym poprzez wypełnienie i organizację wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach.

Więcej informacji o atrakcjach na stronie www.dniotwarte.eu

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!