11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

ĆWICZENIA RATOWNICZO-GAŚNICZE W NOWEJ WSI

W dniu 06 kwietnia 2017r. odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze połączone z elementami ratownictwa medycznego w Gimnazjum w Nowej Wsi przy ul. Leśnej 2A. W ćwiczeniu udział wzięły wszystkie jednostki ratowniczo-gaśnicze z terenu gminy Olszewo-Borki, tj. OSP Nowa Wieś, Żerań Mały, Rżaniec, Zabiele Wielkie, Dobrołęka, Stepna Stara i Olszewo-Borki.

Ćwiczenie miało na celu sprawdzenie działań pracowników szkoły na wypadek pożaru i ewakuacji budynku, sprawdzenie stanu wyszkolenia jednostek OSP oraz przygotowania ratowników medycznych do udzielania pierwszej pomocy jak również sprawdzenie współdziałania wszystkich służb ratowniczych (straży, pogotowia i policji).

Tematem ćwiczenia był pożar powstały w pionie kuchennym szkoły, który spowodował zadymienie dolnych pomieszczeń budynku. Do akcji ratowniczej przystąpił pracownik kuchni, który nie ewakuował się z pomieszczeń, podobnie w zadymionym budynku na I piętrze pozostał uczeń, który nie opuścił szkoły razem z własną klasą. Zadaniem strażaków było ugaszenie pożaru, wyniesienie poszkodowanego pracownika kuchni do strefy bezpiecznej i udzielenie mu pomocy medycznej, odnalezienie ucznia na piętrze budynku i wyprowadzenie go w bezpieczne miejsce poza strefę pożaru i udzielenie ewentualnej pomocy medycznej.

Na ćwiczeniach obecni byli: Dyrektor szkoły Jolanta Godzina, Wójt Gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk oraz dwoje pracowników urzędu – Juliusz Zdanowicz i Ewa Milewska, pełniących rolę obserwatorów przebiegu akcji ratowniczej połączonej z gaszeniem pożaru.  Przebieg ćwiczeń obserwowali bacznie pracownicy szkoły oraz uczniowie gimnazjum, zebrani w miejscu zbiórki do ewakuacji.

Po zakończonych ćwiczeniach, kierownictwo ćwiczenia w składzie: bryg. Tadeusz Drozd, dh Bogdan Święcicki, mł. ogn. Tomasz Chojnowski oraz rozjemcy –obserwatorzy – mł. Bryg. Robert Chodkowski, mł. Bryg. Marek Borek i mł. bryg. Jarosław Sadłowski podzielili się uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi prowadzonej akcji ratowniczej. Akcja przebiegła sprawnie, nie obyło się jednak bez drobnych niedociągnięć, które zostały szczegółowo omówione podczas podsumowania ćwiczenia.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z powyższych ćwiczeń.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!