11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Odśnieżanie chodników położonych wzdłuż nieruchomości

Szanowni Mieszkańcy, w związku z obfitymi opadami śniegu, uprasza się o zachowanie ostrożności na drogach oraz odśnieżanie chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Prace związane z odśnieżaniem dróg gminnych realizowane są w sposób ciągły, zgodnie z przyjętym harmonogramem ważności ciągów komunikacyjnych. Bardzo proszę o przekazywanie informacji o nieprzejezdności dróg gminnych drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. pod nr 29/761-31-07 wew. 113.

W nawiązaniu do wielu pytań dotyczących odśnieżania chodników informuję, iż obowiązek ośnieżania chodnika przez właściciela nieruchomości wynika z art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z 13 września 1996r. o utrzymaniu porządku w gminach (Dz.U. 2016r. poz. 250), który stanowi „uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych;”. Wskazuję przy tym, iż śnieg należy odkładać na pryzmy, zabronione jest przesuwanie śniegu na drogi publiczne powodując niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Nie jest możliwym uprzątnięcie śniegu ze wszystkich chodników przez pracowników gminy lub wynajętą do tego celu firmę. Staramy się zapewnić bezpieczne poruszanie po chodnikach przy obiektach publicznych oraz ważnych ciągach pieszych, przy których nie ma budynków mieszkalnych.

Proszę dołożyć starań, by pieszy przy Państwa posesji mógł poruszać się bezpiecznie.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!