11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG950x284_Baner_Olszewo-Borki_11.png

Ferie z Biblioteką i Poradnią

Już po raz kolejny  pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie  we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Olszewie-Borkach zorganizowali i przeprowadzili zajęcia z cyklu „Ferie z Biblioteką i Poradnią”. Spotkania odbywały się przez cały pierwszy tydzień ferii zimowych, udział w nich wzięło ok. 120 dzieci zamieszkałych i uczących się na terenie gminy Olszewo-Borki.

     W tym roku na specjalne zaproszenie przybyli st. asp. Ireneusz Siok i asp. szt. Robert Zaorski z  Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Ostrołęce, którzy rozmawiali z dziećmi o swojej pracy, bezpieczeństwie na drodze, w domu i szkole. Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość obejrzenia i „dotknięcia” umundurowania, kajdanek i pałek policyjnych. Podczas spotkania dzieci wykonały odznaki i czapki policyjnych.

Galeria zdjęć

Program zajęć był bardzo różnorodny:  zabawy ruchowe z elementami rywalizacji zespołowej, propagowanie czytelnictwa i poszanowania książek. W trakcie zajęć dzieci malowały, rysowały, lepiły, ćwiczyły pamięć i koncentrację, uczyły się samodzielności i współdziałania. Przez zabawę usprawniały również percepcję słuchową. Codziennie utrwalały też zachowania savoir-vivre. W dniu Św. Walentego wykonywały walentynkowe łańcuchy i kartki walentynkowe dla najbliższych. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały mandarynki i lizaki.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!